Szkoleniowy rejs morski flotyllą 6-13 X 2018

 

32

 

Opis imprezy

Zapraszamy wszystkich żądnych morskich przygód i dobrej zabawy na jesienny rejs po Zatoce Sarońskiej

Zatoka Sarońska to bardzo atrakcyjny akwen położony w pobliżu Aten. Jest osłonięty od silnych wiatrów, oferuje wspaniałe krajobrazy i urozmaiconą, bezpieczną żeglugę. Na szlaku żeglarskiej wędrówki znajdują się m.in. antyczne zabytki Epidavros, gwarne i kolorowe Poros, Hydra i piękna rybacka wioska Vathy.

Rejs zaczynamy z mariny Alimou (Kalamaki) w Atenach. Z lotniska ateńskiego do mariny można dojechać autobusem X96. Koszt biletu to 5 euro.

Podczas rejsu do dyspozycji będą luksusowe jachty, powyżej 44 stóp długości. Przez 7 dni będą naszymi domami i jednocześnie środkiem lokomocji. Będziemy na nich żeglować, spać, jeść i gotować. Żeglując po Zatoce Sarońskiej codziennie będziemy odkrywali nowe wyspy i porty. Planujemy rejs na 5-6 a nawet 7 jachtach flotylli Sharks. Razem odwiedzimy te same porty, co wiąże się z masą imprez integracyjnych. Jesteśmy na wakacjach więc śpimy w portach, ewentualnie w zatoczkach. W ciągu dnia pokonujemy ok. 15-25 MM (4-6 h żeglugi) w zależności od trasy i warunków atmosferycznych. Reszta czasu pozostaje na zwiedzanie, kąpiele w morzu, integracje, biesiadowanie i oczywiście doskonalenie swoich umiejętności żeglarskich pod okiem doświadczonych skipperów z Sharks.

 

 

Cena 360 Euro: czarter jachtu + realizacja programu + opieka skipper’a

+ 60 Euro: zrzutka na kasę jachtową, paliwo, jedzenie, opłaty portowe itp. (w zależności od potrzeb i decyzji załogi)

+ 15 Euro: sprzątanie końcowe

+ 250 Euro: kaucja zwrotna, zwracana po zakończeniu rejsu ( ok. 2000-2500 Euro na jacht), lub bezzwrotne ubezpieczenie kaucji 60 Euro

Dojazd

Do Aten musicie dostać się sami, ale pomagamy w zakupie najlepszych i najtańszych biletów lotniczych.

Przykładowe połączenia lotnicze do Aten:

Warto rozważyć także przylot/wlot do/z Aten 1-2 dni wcześniej/później i pozwiedzać miasto (posiadamy informacje na temat sprawdzonych miejsc noclegowych) tak ze względów turystycznych jak i z uwagi na niejednokrotnie tańsze połączenia lotnicze (w innych dniach tygodnia).

Istnieje także możliwość dojazdu z Polski do Aten autobusem http://www.voyager.pl .

 

Trasa rejsu zawsze zależna jest od warunków atmosferycznych.

Przykładowe porty na naszej trasie:

1. Sunion

2. Hydra

3. Poros

4. Vathy

5. Epidavros

 

maka sarońska

 

CO ZABRAĆ W REJS

Niewiele. Każdy jacht jest wyposażony we wszelkiego typu sprzęt. Jedyne, co powinniście zabrać to ręczniki kąpielowe i na plażę, płetwy, maski, rurki i krem do opalania, CD z muzyką i kapelusz na słońce. Zalecane jest, aby rzeczy pakowane były w torby z materiału, a nie walizki, bowiem łatwiej będzie je schować na jachcie. Nie zapomnijcie o nieprzemakalnej kurtce.

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie – noclegi w kabinach jachtów – każdy ma do dyspozycji koję z materacem, kocem i pościelą. Zalecamy jednak własny śpiwór.

Wyżywienie – przygotowuje załoga pod opieką sternika-skippera z produktów zakupionych przez uczestników z kasy okrętowej. Na każdym jachcie jest segment kuchenny – kambuz wyposażony w piec gazowy, lodówkę, naczynia, garnki, patelnie itd. (na lądzie w restauracji syty obiad z napojem 5-9 Euro/osoba!)

Ubezpieczenie – NW,

Kadra – wykwalifikowany skipper na każdym jachcie.

Realizację rejsu i programu – w zależności od warunków pogodowych.

Uwaga – oprócz stażu morskiego istnieje możliwość zdobycia stopni żeglarskich PZŻ oraz ISSA.

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ UKRYTE WYDATKI?

NIE! Gwarantujemy, że nie zostaniecie niemile zaskoczeni. Wszystkie ceny uzależnione są od typu jachtu i długości wynajmu. Niezależne od ilości osób w załodze. Ubezpieczenie jachtu i wszelkiego typu podatki są już wliczone w podane ceny. Dodatkowym kosztem jest jedynie płatna usługa sprzątania jachtu i jest ona obligatoryjna (ok. 15 Euro/osoba).

KONTAKT – ZGŁOSZENIA

Zachęcamy wszystkich do zapisywania się online przez nasz formularz zgłoszeniowy

Aby zarezerwować miejsce na rejsie należy zapisać się przez nasz formularz zgłoszeniowy i wpłacić zaliczkę w wysokości 250 Euro (w PLN, przeliczone po kursie śrdenim NBP) tytułem “Szkoleniowy rejs Grecja” + imię i nazwisko na konto: Sharks Sp. z o.o.13 1020 5226 0000 6902 0295 5284

Sharks Sp. z o.o. Centrum Sportów Wodnych,

ul. Wrocławska 11, 55-095 Mirków,

e-mail: biuro@sharks.pl, www.sharks.pl

osoba prowadząca imprezę:

Piotr Piwowarczyk tel. 691-659-086

Przykładowa zabudowa jachtu pod pokładem

12