Żeglarstwo – nie jachting!

 

Wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom, na początku sezonu żeglarskiego 2019 zapraszamy Was do udziału w prawdziwej oceanicznej przygodzie. Tym razem zamiast jachtingu po ciepłych morzach wczesną wiosną,  proponujemy Wam oceaniczne żeglarstwo. Ocean też bywa ciepły i spokojny, ale znając jego potęgę i jak zawsze pałając głębokim szacunkiem i pokorą do Neptuna niniejszą ofertę dedykujemy tylko osobom posiadającym staż i umiejętności żeglarskie.

Plan wygląda następująco…Pożeglujemy z Teneryfy przez kanaryjski archipelag na Kwiat Atlantyku, a potem przez cieśninę Gibraltarską, Malagę i Ibizę prosto do serca Balearów. Całość rejsu została rozbita na dwa etapy, które równocześnie będą pokonywać  2 lub 3 jachty pod banderą Sharksa:

ETAP I

Teneryfa – Madera

termin:  16/03/2019 – 24/03/2019
trasa:
 Teneryfa
Fuerteventura
Lanzarote
Madera

Jeżeli pragniesz przeżyć coś więcej niż jachting pomiędzy greckimi, czy chorwackimi wysepkami. Jeżeli nie straszne Ci nocne wachty,  choroba morska i praca na pokładzie ale nie masz zbyt wiele urlopu do wykorzystania… Nasza oferta jest przygotowana specjalnie dla Ciebie!

Rejs od soboty do niedzieli ( wystarczy  5 dni urlopu). Trasa zaprojektowana tak aby zaliczyć mało uczęszczane wschodnie wyspy archipelagu i w miarę sprawnie przeskoczyć na Maderę. Będzie dużo żeglowania ale tylko jeden dłuższy przelot. Jak zawsze wszystko zależeć będzie od Neptuna, oraz umiejętności i wytrwałości dzielnych żeglarzy. Staż morski na wodach pływowych gwarantowany. Dość wysokie temperatury panujące tu w tym okresie dają dużo radości z żeglowania i możliwość spokojnej kontemplacji oraz obserwowania bogatej fauny i flory. Mogą zdarzyć się wieloryby i całe stada delfinów, oraz różnorodne ptactwo często polujące wspólnie.

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu swojej przygody z żeglarstwem to uprzejmie odradzamy Ci uczestnictwo w tej wyprawie i zapraszamy do udziału w jednym z naszych rejsów flotyllą. Na ten rejs przyjmujemy zgłoszenia tylko i wyłącznie od osób posiadających doświadczenie i morski staż żeglarski. W trakcie żeglugi będzie dużo czasu, żeby nauczyć się lub odświeżyć swoją wiedzę z zakresu nawigacji i przede wszystkim  nabrać nowych doświadczeń

Jeżeli dysponujesz odrobiną urlopu więcej, nie warto w niedzielę opuszczać Madery. Po pokonaniu 500 mil morskich warto wynająć sobie jakiś hotelik albo kwaterę na Maderze i zostawić sobie czas na zwiedzanie tej unikatowej wyspy. Często taki pobyt pozwala na znalezienie tańszego lotu powrotnego i ekstra odpoczynek po rejsie.

 

Cena:

I ETAP 8 dni 430 Euro * plus: 

+ 80 Euro: zrzutka na kasę jachtową, paliwo, jedzenie, opłaty portowe itp.
+ 20 Euro: sprzątanie końcowe, gaz , opłata klimatyczna
+ 60 Euro: bezzwrotne ubezpieczenie kaucji

*dla stałych klientów i Klubowiczów Y.C. Sharks ZNIŻKI nawet do 10%.

ETAP II

 Madera – Majorka

termin: 24/03/2019 – 6/04/2019
trasa:
Madera
Kadyks
Malaga
Formentera
  Ibiza
Majorka

Ten etap to już nie przelewki. Trzeba być gotowym na to, że po oddaniu cum i minięciu główek krajobraz zmieni się na troszkę bardziej jednolity i to na kilka ładnych dni. Zapraszamy tylko dzielnych żeglarzy, którzy nie wątpią w swoje siły i potrafią konstruktywnie współpracować w grupie. Jeżeli nie masz problemu z urlopem zalicz z Nami atlantycki skok na Morze Śródziemne! Jeśli interesuje Cię prawdziwe żeglarstwo i chcesz poczuć wolność w przemierzaniu bezkresnego oceanu to trafiłeś doskonale.

Rejs ma na celu zdobycie bogatego stażu żeglarskiego (ok. 1300 NM) z przejściem Cieśniny Gibraltarskiej, oraz zwiedzenia bardzo atrakcyjnych turystycznie obszarów takich jak chociażby Malaga czy Formentera… Prawdopodobieństwo spotkania wielorybów jest dużo mniejsze, ale też powinno być ciepło i przyjemnie. W czasie wolnym można uskutecznić trolling i zapewnić strawę załodze w postaci świeżej ryby. Niepowtarzalnym atutem rejsu jest przejście przez Gibraltar w trakcie, którego w zasięgu wzroku mamy obydwa kontynenty. Żegluga wzdłuż południowego wybrzeża półwyspu Iberyjskiego, jak i wpłynięcie w wody archipelagu Balearów, również sprzyja dostarczaniu dużej ilości różnorakich wrażeń.

Tu również zalecamy przylot na Maderę kilka dni wcześniej przed zaokrętowaniem. Tą wyspę na prawdę warto zwiedzić i wypocząć przed atlantyckim skokiem, po podróżach i lądowych obowiązkach pozostawionych w kraju. Warto rozważyć podobny manewr na Majorce po wyokrętowaniu. Takie krótkie pobyty przed i po rejsie nabierają sensu , kiedy są determinowane przez tańsze połączenia lotnicze.

Cena:

II ETAP 13 dni 430 Euro* plus: 

+ 130 Euro: zrzutka na kasę jachtową, paliwo, jedzenie, opłaty portowe itp. (w zależności od potrzeb i decyzji załogi)
+ 20 Euro: sprzątanie końcowe, gaz , opłata klimatyczna
+ 60 Euro: bezzwrotne ubezpieczenie kaucji

*dla stałych klientów i Klubowiczów Y.C. Sharks ZNIŻKI nawet do 10%.

Uwaga dla śmiałków którzy zdecydują się na 2 etapy ekstra cena 700 Euro!

Nasza Wyprawa rozpoczyna się na Teneryfie głównej z Wysp Kanaryjskich, a portem przeznaczenia jest Majorka, największa z Balearów. Mniej więcej w 1/3 trasy stajemy na Maderze zwanej Kwiatem Atlantyku  i to właśnie tam zrobimy zmianę załóg i uzupełnimy zapasy. Proponowana trasa rejsu oczywiście zależna jest od warunków meteorologicznych i może ulec zmianie. Teneryfa , Madera i Majorka to duże wyspy, na które latają tanie linie lotnicze. Sami musicie się dostać na wyspy jak i zabookować sobie lot powrotny do Polski, ale trasa została zaplanowana w ten sposób aby jak najbardziej  Wam to ułatwić.

Wymiana załóg pierwszego i drugiego etapu odbywa się na Maderze w niedzielę 24/03/2019 około południa!

I etap rejsu zaczynamy w miejscowości Radazul na Teneryfie. Miasteczko położone jest na północno wschodnim krańcu wyspy, nieopodal Santa Cruz. Z lotniska do mariny można dojechać taksówką (bliżej jest z lotniska północnego), będzie też organizowany przez nas transfer koszt to ok. 15 Euro / osoba.

II etap rozpocznie się w mieście Funchal na Maderze. Z lotniska do miasta można dojechać autobusem koszt ok. 5 euro lub taksówka za 20 euro. Kończymy w miejscowości Palma de Majorka. Dojazd na lotnisko nie jest skomplikowany- taksówka , lub autobus MPK

Jak zwykle pływamy na komfortowych jachtach: Bavaria, Jeanneau i Beneteau oczywiście nie krótszych niż 43 stopy

Przykładowe wyposażenie jachtu:

  • pełne wyposażenie „hotelowe” i kuchenne
  • elektryczna winda kotwiczna
  • rolowane żagle lub refsejzingi
  • nawigacja GPS z ploterem
  • sprzęt audio
  • ponton
  • ABC nurkowania

thumb_img_3210_1024-2

DOJAZD

Na Teneryfę , Maderę, czy Majorkę, jak również loty powrotne do domu musicie zorganizować sobie sami, ale pomagamy w zakupie najlepszych i najtańszych biletów lotniczych.

Przykładowe połączenia lotnicze na Teneryfę

  • Norwegian, Berlin-Teneryfa
  • Easy Jets, Berlin-Teneryfa, www.easyjet.com
  • Ryanair, Wrocław, Warszawa, Berlin – Teneryfa , http://www.ryanair.com/

Warto rozważyć także przylot 1-2 dni wcześniej/później i pozwiedzać wyspy tak ze względów turystycznych jak i z uwagi na niejednokrotnie tańsze połączenia lotnicze (w innych dniach tygodnia).

CO ZABRAĆ W REJS

Najważniejsze rzeczy na rejsie/pobierz listę.

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie – noclegi w kabinach jachtów – każdy ma do dyspozycji koję z materacem, kocem i poduszką, tzw. bedding czyli pościel kosztuje 15 euro od osoby, można zabrać własny śpiwór, lub pościel.
Wyżywienie – przygotowuje załoga pod opieką sternika-skippera z produktów zakupionych przez uczestników z kasy okrętowej. Na każdym jachcie jest segment kuchenny – kambuz wyposażony w piec gazowy, lodówkę, naczynia, garnki, patelnie itd. (na lądzie w restauracji syty obiad z napojem 7-10 Euro/osoba!)
Ubezpieczenie – NNW.
Kadra – wykwalifikowany skipper na każdym jachcie.
Realizację rejsu i programu szkoleniowego – w zależności od warunków pogodowych.
Uwaga – oprócz stażu morskiego istnieje możliwość zdobycia stopni żeglarskich PZŻ oraz ISSA.

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ UKRYTE WYDATKI?

NIE! Gwarantujemy, że nie zostaniecie niemile zaskoczeni. Wszystkie ceny uzależnione są od typu jachtu i długości wynajmu. Niezależne od ilości osób w załodze. Ubezpieczenie jachtu i wszelkiego typu podatki są już wliczone w podane ceny. Dodatkowym kosztem jest jedynie płatna usługa sprzątania jachtu i jest ona obligatoryjna (ok. 18 Euro/osoba).

KONTAKT – ZGŁOSZENIA

Aby zarezerwować miejsce na rejsie należy zapisać się przez nasz formularz zgłoszeniowy w zakładce ZAPISY ONLINE i wpłacić zaliczkę w wysokości 250 Euro (w PLN, przeliczone po kursie średnim NBP) tytułem „Rejs szkoleniowy Teneryfa -Madera” lub ” Madera-Majorka” + imię i nazwisko
na konto: Sharks Sp. z o.o. 13 1020 5226 0000 6902 0295 5284 lub w gotówce.

Sharks Sp. z o.o. Centrum Sportów Wodnych,
ul. Wrocławska 11, 55-095 Mirków,
e-mail: biuro@sharks.pl, www.sharks.pl

osoby prowadzące imprezę:
kapitan Piotr Piwowarczyk tel. 691-659-086

Przykładowa zabudowa jachtu Oceanis 461