Szkoleniowy rejs morski flotyllą 26V-2VI 2018

_DSC1897 

 SOLD OUT! BRAK MIEJSC!

W związku z dużym zainteresowaniem naszym rejsem i sprzedaniem wszystkich miejsc na 7 jachtach , otwieramy 5 nowych miejsc na jachcie 3 kabinowym w cenie 499 Euro: czarter jachtu + realizacja programu szkoleniowego + opieka skipper’a, reszta opłat pozostaje bez zmian.

Zapraszamy wszystkich żądnych morskich przygód i dobrej zabawy na przedwakacyjny rejs po Archipelagu Balearów.
Baleary to archipelag 4 wysp i kilku małych wysepek położonych wśród wód Morza Śródziemnego. To doskonałe miejsce na spędzenie urlopu w sezonie letnim , który na tych hiszpańskich wyspach rozpoczyna się właśnie na przełomie maja i czerwca. Osoby lubiące odkrywać ciekawe miejsca i delektować się oryginalną, regionalną gastronomią z pewnością zadowolone będą z pobytu na Majorce. Jest tam wszystko, co zadowoli miłośników wypoczynku nad morzem, w górach i w śródziemnomorskich miejscowościach. Minorka to świetne miejsce szczególnie dla tych, którzy poszukują spokoju i kontaktu z naturą. Ibiza to wyspa, która jak żadna inna sprosta wymaganiom imprezowiczów. Z kolei Formentera to prawdziwy raj dla osób pragnących uciec od zgiełku cywilizacji.

Jak zwykle będziemy chcieli połączyć zwiedzanie z aktywnym wypoczynkiem i zbieraniem nowych doświadczeń żeglarskich. Jeżeli chcemy zaliczyć wszystkie wyspy  (a taki jest plan:)) , nie obędzie się bez nocnego przelotu i prawdziwego żeglowania.

Rejs zaczynamy w miejscowości Palma na Majorce w MARINA LA LONJA (obok Katedry Palma) . Palma de Mallorca to stolica i największe miasto Balearów oraz wyspy Majorka. Miasto jest jednym z największych ośrodków turystycznych świata, a jego lotnisko jednym z najbardziej ruchliwych w Europie . Z lotniska do mariny można dojechać autobusem nr 1, trzeba wysiąść na przystanku  “Es Jonquet” koszt to 5 Eur/osoba.

Jak zwykle pływamy na komfortowych jachtach: Bavaria, Jeanneau i Beneteau oczywiście nie krótszych niż 43 stopy.

GOPR4220

Wyposażenie jachtu:

 • pełne wyposażenie „hotelowe” i kuchenne
 • elektryczna winda kotwiczna
 • rolowane żagle lub refsejzingi
 • nawigacja GPS z ploterem
 • sprzęt audio
 • ponton
 • ABC nurkowania

Jachty przez 7 dni będą naszymi domami i jednocześnie środkiem lokomocji. Będziemy na nich żeglować, spać, jeść i gotować. Żeglując po Balearach codziennie będziemy odkrywali nowe wyspy i porty. Planujemy rejs na 5-6 jachtów flotylli Sharks. Razem będziemy odwiedzali te same porty co wiąże się z masą imprez integracyjnych. Jesteśmy na wakacjach więc śpimy w portach, ewentualnie w zatoczkach, nie obędzie się jednak bez długich przelotów. W ciągu dnia pokonujemy od 40 NM do 100NM (5-12 h żeglugi) w zależności od trasy i warunków atmosferycznych. Reszta czasu pozostaje na zwiedzanie, kąpiele w morzu, integracje, biesiadowanie i oczywiście doskonalenie swoich umiejętności żeglarskich pod okiem doświadczonych skipperów z Sharks.

Cena 399* Euro: czarter jachtu + realizacja programu szkoleniowego + opieka skipper’a

+ 100 Euro: zrzutka na kasę jachtową, paliwo, jedzenie, opłaty portowe itp. (w zależności od potrzeb i decyzji załogi)
+ 18 Euro: sprzątanie końcowe, gaz , opłata klimatyczna
+ 60 Euro: ubezpieczenie kaucji,
lub tylko kaucja zwrotna, zwracana po zakończeniu rejsu ( 2500 Euro na jacht),

*dla stałych klientów i Klubowiczów Y.C. Sharks ZNIŻKI nawet do 10%

TRASA REJSU

zawsze zależna jest od warunków atmosferycznych:) i łaski Neptuna.

przykładowe porty na naszej trasie:

wariant 1

 1. Mallorca
 2. Ibiza
 3. Formentera
 4. Minorka
 5. Mallorca

 

 

trasa

DOJAZD

Na Majorke musicie dostać się sami, ale pomagamy w zakupie najlepszych i najtańszych biletów lotniczych.

Przykładowe połączenia lotnicze na Majorke:

 • Ryanair, Wrocław, Warszawa, Berlin – Majorka , http://www.ryanair.com/

Warto rozważyć także przylot 1-2 dni wcześniej/później i pozwiedzać Majorke (posiadamy informacje na temat sprawdzonych miejsc noclegowych) tak ze względów turystycznych jak i z uwagi na niejednokrotnie tańsze połączenia lotnicze (w innych dniach tygodnia).

CO ZABRAĆ W REJS

Jacht jest wyposażony we wszelkiego typu sprzęt. Jedyne, co powinniście zabrać to ręczniki kąpielowe i na plażę, płetwy, maski, rurki i krem do opalania, CD z muzyką i kapelusz na słońce. Zalecane jest, aby rzeczy pakowane były w torby z materiału, a nie walizki, bowiem łatwiej będzie je schować na jachcie. Nie zapomnijcie o nieprzemakalnej kurtce.

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie – noclegi w kabinach jachtów – każdy ma do dyspozycji koję z materacem, kocem i poduszką. Tzw. Bedding czyli pościel kosztuje 15 Eur od osoby, można zabrać własny śpiwór, lub pościel.
Wyżywienie – przygotowuje załoga pod opieką sternika-skippera z produktów zakupionych przez uczestników z kasy okrętowej. Na każdym jachcie jest segment kuchenny – kambuz wyposażony w piec gazowy, lodówkę, naczynia, garnki, patelnie itd. (na lądzie w restauracji syty obiad z napojem 10-20 Euro/osoba!)
Ubezpieczenie – NW,
Kadra – wykwalifikowany skipper na każdym jachcie.
Realizację rejsu i programu szkoleniowego – w zależności od warunków pogodowych.
Uwaga – oprócz stażu morskiego istnieje możliwość zdobycia stopni żeglarskich PZŻ oraz ISSA.

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ UKRYTE WYDATKI?

NIE! Gwarantujemy, że nie zostaniecie niemile zaskoczeni. Wszystkie ceny uzależnione są od typu jachtu i długości wynajmu. Niezależne od ilości osób w załodze. Ubezpieczenie jachtu i wszelkiego typu podatki są już wliczone w podane ceny. Dodatkowym kosztem jest jedynie płatna usługa sprzątania jachtu i jest ona obligatoryjna (ok. 18 Euro/osoba).

KONTAKT – ZGŁOSZENIA

Aby zarezerwować miejsce na rejsie należy zapisać się przez nasz formularz zgłoszeniowy i wpłacić zaliczkę w wysokości 250 Euro (w PLN, przeliczone po kursie średnim NBP) tytułem “Rejs szkoleniowy Baleary” + imię i nazwisko
na konto: Sharks Sp. z o.o. 13 1020 5226 0000 6902 0295 5284 lub w gotówce

Sharks Sp. z o.o. Centrum Sportów Wodnych,
ul. Wrocławska 11, 55-095 Mirków,
e-mail: biuro@sharks.pl, www.sharks.pl

osoby prowadzące imprezę:
kapitan Piotr Piwowarczyk tel. 691-659-086

21
Przykładowa zabudowa jachtu Bavvaria 49