Zapraszamy wszystkich żądnych morskich przygód i dobrej zabawy na przedwiosenny rejs po Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Kanary to archipelag wysp hiszpańskich otoczony wodami oceanu Atlantyckiego. Akwen doskonale nadaje się do uprawiania jachtingu. Blisko siebie położone wyspy znajdujące się jednak na otwartym oceanie sprawiają, że żegluga jest szybka i nie pozbawiona emocji. Dodatkowych atrakcji dostarczą z pewnością różne gatunki delfinów które zawsze towarzyszą jachtom podczas orania oceanu, jeżeli dopisze nam szczęście możemy spotkać wieloryby i żółwie morskie!

W trakcie rejsu będzie można doskonalić swoje umiejętności nawigacyjne w dyszach pomiędzy wyspami, które na pewno dostarczą solidną dawkę adrenaliny. Zasięg jachtu w dziennej żegludze również jest tu dużo większy niż na innych akwenach oczywiście przy założeniu, że odpowiednio zaplanujemy trasę. Rejs zaczynamy w miejscowości Radazul na Teneryfie. Miasteczko położone jest na północno-wschodnim krańcu wyspy, nieopodal Santa Cruz i stanowi doskonałą bazę wypadową niezależnie od wybranego kierunku eksploracji archipelagu. Z lotniska do mariny można dojechać taksówką.

Jak zwykle pływamy na komfortowych jachtach: Bavaria, Jeanneau,  Beneteau i Elan,  oczywiście nie krótszych niż 43 stopy i produkcji dwa tysiące kilkanaście;) Na naszych rejsach nie ma zakwaterowania w mesie, każdy ma swoją kajutę, preferujemy cztero i pięciokabinowe jednostki.

Wyposażenie jachtu:
 • pełne wyposażenie „hotelowe” i kuchenne
 • elektryczna winda kotwiczna
 • rolowane żagle lub refsejzingi
 • nawigacja GPS z ploterem
 • sprzęt audio
 • ponton
 • ABC nurkowania

Jachty przez 7 dni będą naszymi domami i jednocześnie środkiem lokomocji. Będziemy na nich żeglować, spać, jeść i gotować. Planujemy rejs na 4-5 jachtów flotylli Sharks. Razem będziemy odwiedzali te same porty co wiąże się z masą imprez integracyjnych. Jesteśmy na wakacjach więc śpimy w portach, ewentualnie w zatoczkach. Jeżeli będzie wola wśród uczestników i Neptun pozwoli zrobimy jeden nocny przelot. W ciągu dnia pokonujemy ok. 30-40 nM (4-6 h żeglugi) w zależności od trasy i warunków atmosferycznych. Reszta czasu pozostaje na zwiedzanie, kąpiele w morzu, integracje, biesiadowanie i oczywiście doskonalenie swoich umiejętności żeglarskich pod okiem doświadczonych skipperów z Sharks.

Cena 390* Euro: czarter jachtu + realizacja programu szkoleniowego + opieka skipper’a

+ 80 Euro: zrzutka na kasę jachtową, paliwo, jedzenie, opłaty portowe itp. (w zależności od potrzeb i decyzji załogi)
+ 20 Euro: sprzątanie końcowe, gaz , opłata klimatyczna
+ 60 Euro: bezzwrotne ubezpieczenie kaucji
lub tylko kaucja zwrotna, zwracana po zakończeniu rejsu ( 3000 Euro na jacht),

*dla stałych klientów i Klubowiczów Y.C. Sharks ZNIŻKI nawet do 10%

TRASA REJSU

Zawsze zależna jest od warunków atmosferycznych:) i łaski Neptuna. W założeniu chcemy odwiedzić porty 3 wysp Archipelagu: Teneryfy, La Gomery i Gran Canarii, ale ostatecznie obierzemy rutę która pozwoli nam na maksymalne wykorzystanie panujących warunków stawiając bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczestników na pierwszym planie.

Przykładowe porty na naszej trasie:

 1. Radazul / Teneryfa
 2. Las Galletas
 3. San Sebastian / La Gomera
 4. Puerto de Mogan / Gran Canaria
 5. Santa Cruz / Teneryfa
 6. Radazul / Teneryfa

DOJAZD

Na Teneryfę musicie dostać się sami, ale pomagamy w zakupie najlepszych i najtańszych biletów lotniczych.

Przykładowe połączenia lotnicze na Teneryfę

 • Norwegian, Berlin-Teneryfa
 • Easy Jets, Berlin-Teneryfa, www.easyjet.com
 • Ryanair, Wrocław, Warszawa, Berlin – Teneryfa , http://www.ryanair.com/

Warto rozważyć także przylot 1-2 dni wcześniej/później i pozwiedzać wyspę (posiadamy informacje na temat sprawdzonych miejsc noclegowych) tak ze względów turystycznych jak i z uwagi na niejednokrotnie tańsze połączenia lotnicze (w innych dniach tygodnia).

CO ZABRAĆ W REJS

Jacht jest wyposażony we wszelkiego typu sprzęt. Jedyne, co powinniście zabrać to ręczniki kąpielowe i na plażę, płetwy, maski, rurki i krem do opalania, CD z muzyką i kapelusz na słońce. Zalecane jest, aby rzeczy pakowane były w torby z materiału, a nie walizki, bowiem łatwiej będzie je schować na jachcie. Nie zapomnijcie o nieprzemakalnej kurtce.

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie – noclegi w kabinach jachtów – każdy ma do dyspozycji koję z materacem, kocem i poduszką. Tzw. Bedding czyli pościel kosztuje 15 Eur od osoby, można zabrać własny śpiwór, lub pościel.
Wyżywienie – przygotowuje załoga pod opieką sternika-skippera z produktów zakupionych przez uczestników z kasy okrętowej. Na każdym jachcie jest segment kuchenny – kambuz wyposażony w piec gazowy, lodówkę, naczynia, garnki, patelnie itd. (na lądzie w restauracji syty obiad z napojem 5-7 Euro/osoba!)
Ubezpieczenie – NNW,
Kadra – wykwalifikowany skipper na każdym jachcie.
Realizację rejsu i programu szkoleniowego – w zależności od warunków pogodowych.
Uwaga – oprócz stażu morskiego istnieje możliwość zdobycia stopni żeglarskich PZŻ oraz ISSA.

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ UKRYTE WYDATKI?

NIE! Gwarantujemy, że nie zostaniecie niemile zaskoczeni. Wszystkie ceny uzależnione są od typu jachtu i długości wynajmu. Niezależne od ilości osób w załodze. Ubezpieczenie jachtu i wszelkiego typu podatki są już wliczone w podane ceny. Dodatkowym kosztem jest jedynie płatna usługa sprzątania jachtu i jest ona obligatoryjna (ok. 20 Euro/osoba).

KONTAKT – ZGŁOSZENIA

Aby zarezerwować miejsce na rejsie należy zapisać się przez nasz formularz zgłoszeniowy i wpłacić zaliczkę w wysokości 250 Euro (w PLN, przeliczone po kursie średnim NBP) tytułem „Rejs szkoleniowy Wyspy Kanaryjskie” + imię i nazwisko
na konto: Sharks Sp. z o.o. 13 1020 5226 0000 6902 0295 5284 lub w gotówce

Sharks Sp. z o.o. Centrum Sportów Wodnych,
ul. Wrocławska 11, 55-095 Mirków,
e-mail: biuro@sharks.pl, www.sharks.pl

Osoba prowadząca imprezę:
kapitan Piotr Piwowarczyk tel. 691-659-086

Przykładowa zabudowa jachtu Bavaria 50

ZAPRASZAMY !